menu

LIBER z Butorowego Wierchu

Nasz piękny i najukochańszy polski owczark podhalański Liberek. To pies bardzo niezależny, lecz jeszcze bardziej przywiązany do swojej rodziny, swego stada. Trudno scharakteryzować go w dwóch słowach, myślę że jest złożony jak my sami.

Liber z Butorowego Wierchu

O Liberku

Liber no po prostu OP mlekiem i sianem pachnący. :)
Po Liberka wyjechaliśmy bardzo wcześnie rano bo o 3 w nocy, akurat tak się złożyło że w tym dniu odbywała się pierwsza zimowa wystawa owczarków podhalańskich 12 lutego 2011 r. w Zakopanem, więc zabraliśmy z sobą jedną sunię. Podróż była długa, a droga śliska, lecz nawet zamiecie nas nie zatrzymały w drodze do naszej pociechy. Warunki na miejscu były górskie, nie takie jak u nas na nizinach, samochód musieliśmy zostawić daleko od wystawy, gdyż nie mogliśmy podjechać pod górę i z plecakami udaliśmy się do celu. Wkrótce po tym jak dotarliśmy na miejsce pogoda się poprawiła, piękne widoki, okraszone zimowym pejzażem i lekkim zimowym słońcem. W górach jest coś magicznego, co woła nas z nizin, coś co trudno ująć słowami. Wystawa bardzo się nam dłużyła, było fajnie, przecież czekał na mnie pies i to nie jakiś tam byle jaki pies, tylko mój, wyśniony i wymarzony Liber. W końcu wystawa dobiegła końca i pojechaliśmy do hodowli, a tam czekał on czyli biały mały pieszczoch, sianem i mlekiem pachnący. Liber imię dla przyszłego reproduktora jak znalazł, więc mimo pokus mowy nie było by je zmienić. Rodzynek jedyny chłopak z miotu, pięknie zbudowany o ciemnych oczach i nosku, no po prostu słodziak. Nie było się nad czym zastanawiać, więc go nieświadomego niczego porwaliśmy i zabraliśmy na nasze niziny, a jak wiadomo że z górki zawsze łatwiej to i droga na nasze Mazowsze bardziej nam dopisała. Nasze stadko przyjęło go bardzo ciepło, Emilii już w samochodzie mu matkowała, a i reszta suk na miejscu przepychała się która to się nim teraz zajmie. Tak trafił do nas Liberek, od początku był bardzo ciekawski i samodzielny, od razu poszedł zwiedzać i niczego się nie bał, mimo że przyjechaliśmy do domu późną nocą. Bardzo się cieszymy z jego przyjazdu.

O mnie

Osiagniecia

Na razie brak

Osiagniecia

Rodowód LIBERA

Osiagniecia

Rodowód LIBER z Butorowego Wierchu

Ojciec: MORS z Butorowego Wierchu (HDA)

Pies
Ch. Pl., Int. Ch.
ORNAK z Butrowego Wierchu
HDA
FASIĄG-BUĆKO z Butorowego Wierchu
DA-1
LITWOR Modre Gniazdo
BELA
HAMBRA z Butorowego Wierchu a-DUNAJEK z Byrtusiowej Płazówki
BELCIA z Kominkowej Polany
Suka
KUMOSKA z Butorowego Wierchu
HDA
Ch. PL.
KRYWAŃ od Małkuchów
HDA
DULAR z Zimnego Wierchu
JODŁA od Małkuchów
DYMNA z Butorowego Wierchu a-DUNAJEK z Byrtusiowej Płazówki
JASKÓŁKA z Butorowego Wierchu


Matka: ARONIA znad Cichej Wody (HDA)

Pies
Ch. Pl.
HARDY z Butorowego Wierchu
HDA
Ch. Pl.
KRYWAŃ od Małkuchów
HDA
DULAR z Zimnego Wierchu
JODŁA od Małkuchw
a-DUNAJEK z Byrtusiowej Płzaówki
JASKÓŁKA z Butorowego Wierchu
Suka
HAMRA z Butorowego Wierchu
HDA
Ch. Pl., Int. Ch.
ORNAK z Butorowego Wierchu
HDA1
FASIĄG-BUĆKO z Butorowego Wierchu
HAMRA z Butorowego Wierchu
FRANIA od Małkuchów
DA1
DULAR z Zimnego Wierchu
FERULA z Roli Chowańcowej

Zdjęcia Libra

W wieku trzech miesięcy.
Owczarek podhalański Owczarek podhalański Owczarek podhalański Owczarek podhalański Owczarek podhalański Owczarek podhalański Owczarek podhalański Owczarek podhalański Owczarek podhalański Owczarek podhalański Owczarek podhalański Owczarek podhalański Owczarek podhalański Owczarek podhalański Owczarek podhalański Owczarek podhalański Owczarek podhalański
Lato - czerwiec 2011
Owczarek podhalański Owczarek podhalański Owczarek podhalański
Wiosna - maj 2012
Owczarek podhalański Owczarek podhalański Owczarek podhalański

Polski Owczarek Podhalański powrót do poprzedniej strony